#4

“Pēdējo reizi” pienāk arī teātrī. Katras izrādes mūžs ir citādāks, gluži kā viedokļi par to, un tomēr – kad izrāde tiek spēlēta pēdējo reizi, tas ir īpaši. Ir noslēdzies kāds loks, lai varētu sākties nākamais, un kopīgi piedzīvoto vērts izvērtēt un paglabāt labo atmiņu kambaros. Oktobrī mūsu teātris atvadīsies no trim absolūti atšķirīgām, taču mums ļoti būtiskām izrādēm.

Utopiska realitāte “1984”

Izrāde spēlēta 25 reizes un to noskatījušies 8944 skatītāji. Pirmizrādi “1984” piedzīvoja 2014.gada 5.decembrī. Izrāde tika nominēta septiņās 2014./2015. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvas kategorijās un izrādes režisore Laura Groza-Ķibere togad balvu saņēma kā “Gada režisore”. Izrāde tika nominēta arī balvai “Kilograms kultūras 2014”, Dienas Gada balvai kultūrā 2014, savukārt aktieris Egons Dombrovskis par titullomu šajā izrādē saņēma Liepājas Kultūras balvu 2014.

“Uz Liepājas teātra skatuves acis žilbinošā košumā atklāts globālās patērētājsabiedrības portrets, tādējādi iezīmējot mūsdienu verdzības maldinoši pievilcīgos vaibstus, bet ne mazāk stingro tvērienu, kad jāiznīcina indivīda centienus domāt, spriest un mīlēt patstāvīgi. Lielie jautājumi aizved no Lielā Brāļa tur ārā (kaimiņzemē, Saeimā, priekšniecībā, televizorā) uz Lielo Brāli katrā pašā. Kas nosaka mūsu domas un pārliecību? Cik neatkarīgi varam būt savos uzskatos un centienos? Līdz kādai robežai esam uzticami paši sev un saviem tuvākajiem? Vai vienmēr ir izvēle starp diviem dzīves vadošajiem spēkiem – bailēm un mīlestību?” tā par izrādi raksta teātra kritiķe Maija Uzula-Petrovska.

Pēdējo reizi “1984” iespējams noskatīties Liepājas teātrī š.g. 6.oktobrī. Biļetes šeit.

“51.fotogrāfija” – kādas sievietes stāsts.

Izrāde spēlēta apaļas 10 reizes, to noskatījušies teju divi tūkstoši skatītāju. Pirmizrādi “51.fotogrāfija” piedzīvoja 2016.gada 5.novembrī un tika nominēta 2016./2017. Sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 kategorijās.

Teātra kritiķe Henrieta Verhaustinska par “51.fotogrāfija” raksta: “Man šķiet, ka Laurai Grozai-Ķiberei šī ir ļoti personiska izrāde, un aina, kurā kungi ar neslēptu ieinteresētību pēta viņu agorā – laboratorijā – ienākušo būtni, ar acīm visai nekautri iztaustot viņas seju un augumu, novērtējot gan viņas sievišķīgo, gan arī sāncenses, pretinieces jaudu, lika man (visai nepieklājīgi) iztēlē pārcelties uz Dailes teātri pirms astoņiem gadiem, kad turienes mačo blīvi apdzīvotajā vidē ienāca jaunā režisore Laura Groza, tolaik reta parādība latviešu teātrī. Par tēmas mūžīgo aktualitāti liecina arī pārlaicīgums izrādes estētikā – gandrīz nekādu norāžu uz laikmetu.”

Pēdējo reizi izrādi rādīs Liepājas teātrī š.g. 7.oktobrī, Biļetes šeit.

Mūzikls “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem.

Izrāde spēlēta 76 reizes, to redzējuši 44859 cilvēki. “Pūt, vējiņi!” ir viena no Liepājas teātra izrādēm – ilgdzīvotājām (tās pirmizrāde notika 2011.g. 11.novembrī), un kāds gan tur brīnums. Izrāde saņēmusi raidījuma “100g kultūras” balvu “Kilograms kultūras 2011” nominācijā “Teātris”. Tā nominēta 2011./2012. gada “Spēlmaņa nakts” balvai 5 kategorijās, no kurām saņemta balva “Gada muzikālā izrāde”, “Gada kustību māklsinieks” (Inga Krasovska) un piešķirta specbalva Kārlim Lācim par muzikālo partitūru. Izrāde saņēmusi arī Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis”.

Teātra kritiķe Silvija Radzobe par “Pūt, vējiņ!” saka: “Erudīcija, dziļums, smalkums, kultūra, talants, zvērīgs un pašaizliedzīgs darbs: tas ir pirmais, bet nebūt ne vienīgais, kas šajā izrādē uzrunā. Baidos pārspīlēt, bet “Pūt, vējiņi!” man šķiet pirmais īstais modernā skatuves valodā atrisinātais nacionālais mūzikls, kas ne tikai mums pašiem, bet arī ārpusniekiem palīdzētu labāk saprast latviešu dvēseli.”

Izrādi iespējams piedzīvot vēl 13. un 14.oktobrī Liepājas teātrī. Biļetes šeit.

Uz tikšanos!
Tavs Liepājas teātris

You may also like

#14

#3

#23

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *