#7

Mums vienmēr ir prieks uzņemt savās mājās ciemiņus. Tāpēc jo priecīgāki kļūstam, kad ciemiņi pie mums piesakās ierasties arī nestandarta situācijās – bez trešā zvana un priekškara atvēršanas. Lūk, piemēram, šonedēļ pie mums bija ieradušies Liepājas 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni, lai aicinātu uz sarunu aktieri Egonu Dombrovski par nesen kā pēdējo reizi spēlēto izrādi “1984”.

Lai arī varētu domāt, ka sarunai teātrī noteikti ir jābūt tikai un vienīgi par teātri, tā tapšanu un aktiera sagatavošanos lomai, šī tikšanās apliecināja mums visiem vēlreiz, ka teātris ir kas daudz vairāk par izklaides žanru. Teātris ir platforma, no kuras pie skatītājiem nonāk augstas patiesības, lielas domas un atļaušanās filosofēt par to, kas iepriekš bijis nepamanīts. Egons diskusijā ar skolēniem varēja parakties savās dziļākajās ārēs, atbildot arī uz ļoti personiskiem jautājumiem, kas jauniešos bija radušies pēc izrādes noskatīšanās. Brīvība vai laime? Kas ir 101. istaba? Vai mūsdienās varētu pastāvēt Lielais Brālis – vai gadījumā mūsdienu sabiedrība nav kļuvusi gudrāka un uzreiz tam tik viegli nepakļautos? Klausoties skolēnu sagatavotajos jautājumos, sirdī ielija zināms miers – jā, tā ir paaudze, kura nebaidās izteikties, oponēt, jautāt, interesēties un iedziļināties, ja vien pretī ir kāds, kurš gatavs iesaistīties rūpīgi sarunā. Paldies, ka bijāt!

Šobrīd mēs cītīgi pilnām savu “Skolas somu”, lai drīz varētu savās mājās uz dažāda veida un formāta diskusijām aicināt arvien vairāk jauniešu, tāpēc šis ir īstais brīdis nākt klajā ar idejām!

Ko Tu gribētu pajautāt kādam no mums?
Tavs Liepājas teātris

You may also like

#2

#10

#3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *