#9

Mīļie skatītāji! Liepājas teātra rūķi ir gatavi darbam un mums nepieciešama jūsu palīdzība.

Sākot ar nākamo gadu, teātrī vēlamies ieviest jaunu tradīciju, kas būtu veltīta mūsu jaunākajiem apmeklētājiem. Proti – sezonas laikā mēs vēlamies periodiski rīkot īpašas, ar teātri saistītas darbnīcas bērniem, kurās viņiem būtu iespēja ielūkoties teātra tapšanas brīnuma aizkulisēs. Gribam bērniem piedāvāt iespēju pašiem uz īsu mirkli kļūt par teātra kostīmu māksliniekiem, scenogrāfiem, gaismotājiem, afišu gleznotājiem un aktieriem, taču noteikti negribam kļūt pašmērķīgi šajā idejā. Tieši tāpēc, lūk, arī mūsu aicinājums jums – aprunājieties ar savām atvasēm, mazajiem brāļiem, māsām, skolēniem, brālēniem, māsīcām vai draugu bērniem, lai uzzinātu – kas viņiem šādās darbnīcās būtu interesanti un saistoši, un tad padalieties viņu vēlmēs ar mums. Priecāsimies par katru atbildi, vai tā būtu viens teikums elektroniskas vēstules formātā (tepat komentāros vai mūsu FB lapā), vai video ieraksts, vai varbūt kāds zīmējums!

Mēs no visas sirds gribam, lai mūsu mazākie skatītāji dalās ar mums savos iztēles lidojumos un caur tiem iemīl teātri kā vietu, kurā justies gaidītiem un svarīgiem, jo mēs ļoti labi apzināmies vienkāršo  un neapstrīdamo patiesību par to, ka bērni ir mūsu nākotne. Galu galā tieši tāpēc mēs – Liepājas teātris, jau gadiem nemainīgi katru sezonu piedāvājam bērniem vienu jaunu repertuāra izrādi, gaidot mirkli, kad mūsu teātra ēku piepilda bērnu čalas. Kāpēc gan šo satikšanās mirkli nepagarināt?

Ļoti gaidām vēstules!
Tavs Liepājas teātris

You may also like

#21

#12

#20

4 komentāru

 1. Noteikti tas būtu intetesanti! Piemēram- grima darbnīcas,kur nogrimē kā dzīvnieciņu, parūku un kostimu pielaikošana un fotosalons. Vai papjē- maršē darbnīca. Ekskursijas aizkulisēs. Piedalities kā skatitājiem mēginājumos.(mazas grupinas)

 2. Liepājas teārim jau pašam par sevi ir īpašs šarms, kas apbur. Apbur gan pieaugušos, gan pavisam pašus mazākos. Līdz šim esmu noskatījusies ikvienu Liepājas teātra bērnu izrādi, dažas par atkārtoti. Manuorāt mazajirm skatītājiem patīk viņiem zināmās pasakas un bērniem saistošas un aktuālas tēmas, kas iznestas uz skatuvi. Svarīgi jau ir tās emocijas ar kurām Lirpājas teāra aktieri uzkāpj uz skatuves, košie tērpi, kas acīm neļauj novērsties. Man patīk, ka Jūs protat un nolaižaties līdz bērna līmenim un parādat sižetu viņam tik saistošu. Bērniem mīļas pasakas ir “Vilks un septiņi kazlēni”, “Ansītis un Grietiņa”. Izrāde kāda varētu būt arī tāda, kur atrunāta drošības tēma. Esmu bijusi arī uz citu teātra Viesizrādēm Liepājā un man liekas, ka Liepājas teātrim sanāk IZCILI. Ir tik jāmeistaro augšā. Lai izdodas. Ar cieņu, Liepājas teātra mīļotāja.

 3. Mani bērni jau izauguši, nav kam īsti pajautāt viedokli, tāpēc rakstīšu, balstoties uz savu bērnību, savu pieredzi, kas ļāva iemīlēt teātri par visu vairāk pasaulē:)
  Teātra apmeklējums man vienmēr bija kas ļoti īpašs, satraukuma un svētku sajūtas pārņemts. Pucēšanās, maiņas apavu līdzi ņemšana, kapeikas programmas iegādei… Minūtes vilkās bezgala lēni, gaidot atveramies priekškaru. Un tad- ieniršana brīnumu pasaulē. Pēc izrādes vienmēr vēl dienām ilgi kavējos piedzīvoto sajūtu rekonstrukcijā, to papildinot ar savu iztēli un fantāziju.
  10 gadu vecumā, nevienam nezinot, sameklēju bērnu dramatisko kolektīvu, kurā uzsāku savas “aktrises” gaitas, pēc tam jau Tautas teātris, Anuī Antigone un vēl citas lomas, līdz iekšējā paškritika teica: Pietiek!
  Kāpēc visu to stāstu?
  Nedomāju, ka mans mīlestības ceļš uz teātri bija kas īpašs, visticamāk līdzīgi tas notiek ar katru bērnu. Nezinu, vai pirms un pēc izrādēm ar radošajām darbnīcām, teātra “ķēķa” atvēršanu vajadzētu traucēt to emocionālo noskaņu, kas pārņem izrādi apmeklējot. Ja bērns gribēs atklāt vai tuvāk pieskarties skatuves mākslas brīnumam, tad pieteiksies dramatiskajā kolektīvā, kur iepazīs visu izrādes tapšanas gaitu.
  Mans ieteikums un vēlējums- nešķiediet spēkus un resursus bērnu interešu izglītībai, tam paredzētas citas institūcijas, ar kurām iespējams veidot sadarbību! Atrodiet iespējas katru sezonu piedāvāt bērniem un arī pusaudžiem vismaz 3 jaunas izrādes, variējot ar dažādiem alternatīviem spēles laukumiem, ja lielās skatuves noslogojums to neļauj izdarīt teātra ēkā. Nav labāka un atvērtāka skatītāja dažādiem eksperimentiem kā bērni un jaunieši:)Par maz reizi gadā izlasīt grāmatu, par maz reizi gadā baudīt teātra izrādi!

  Lai Jums izdodas!

 4. Pajautāju – atbilde no padsmitnieka: ietērpties apģērbos, parūkā un grimēšana, “likt gaismas”, kāds ātrais uzvedums ar dziedāšanu un horeogrāfiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *