Kristīne, Edgars, Akmentiņš – mūsējie

 

Agnese Jēkabsone. Kristīne.
“Mana Kristīne Regnāra iestudējumā ir ļoti stipra, bet arī ievainojama. Viņa ir kaislīga un arī mierīga. Viņa ir silta un vēsa. Viņa ir tik tuva, bet reizē arī neaizsniedzama. Viņa ir vienkārša – vitāla un dzīva. Es ceru, ka mana Kristīne Regnāra iestudējumā lauzīs un mainīs skatītāju priekšstatus par klasisko Blaumaņa Kristīni…
Savukārt man Kristīnes loma ir atgādinājums kā aktrisei, ka mūzikls ir ļoti sarežģīts žanrs, kas dod neaizmirstamu, apjomīgu, ļoti sarežģītu darba procesu, ko es pieņemu kā jaunu un lielu izaicinājumu.”

Gints Grāvelis. Edgars.
“Nu, mans Edgars ir mans Edgars! Un kopumā es ceru, ka mums izdodas tikt vaļā no tā stereotipa, ko visi zina, ka Edgars bija tāds nesaprastais, lāga vīrs dzērājs. Šajā gadījumā un risinājumā Edgars pilnīgi noteikti daudz vairāk rīkojas, nevis vienkārši mēģina būt labs. Tas ierakstīts arī mūzikla libretā – laiks beidzot rīkoties, pēc tam parunāt…
Loma ir liela un atbildīga, un man tā dod papildus pārliecību, ka ne viss, ko var dabūt tā vienkārši, ir tas labākais. Šim tam jāpieliek vēl vairāk pūļu, lai rezultāts attaisnotos. Izaicinājums tika izmests, es to ļoti kāri noķēru un vaļā nelaidīšu.”

Sandis Pēcis. Akmentiņš.
“Mans Akmetniņš atšķiras ar mani. Ja mākslinieks ir radītājs un tēls ir tas, ko rada, tad radījums neizbēgami iznāk pēc radītāja ģīmja un līdzības un, lūk, es domāju, ka mans Akmentiņš ar tieši to arī atšķiras – ar manu ģīmi un manu līdzību. Domāju, ka Akmetniņa tēls patiesībā ir standarts, uz ko mums kā tautai vajadzētu tiekties – viņš ļoti labi zina, ko ir izdarījis, ko var un ko grib, un pēc tā arī iet līdz pēdējam.
Šī loma man personīgi ir vājprātīgs izaicinājums, jo mūzikls, lai arī citreiz no malas var likties tāds tralalā pasākums, patiesībā ir ārkārtīgi izaicinošs žanrs, un man uz tā izdošanos jāiet līdz pēdējam. Kā Akmentiņam.”

Tiekamies pirmizrādē! Biļetes ŠEIT.
Fotogrāfiju autors: Armants Kaušelis

You may also like

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *