#2

“Strādāt dzīvajā mākslā mūsdienu virtuāli tramīgajā laikmetā ir kā būt par advokātu cilvēcībai un īstenībai, kā sargāt to īsto emociju. Tāpēc gribu novēlēt – lai tas brīnums, ko radāt savā kopīgajā darbā, neapstājas, bet dodas pasaulē un vēstī, kas īsts un nozīmīgs,” ar šādiem vārdiem Liepājas teātra kolektīvu sveic mūsu jaunā valdes locekle Eva Ciekurze. Mums liekas, ka ir pienācis īstais mirklis arī jums, mīļie skatītāji, viņu nedaudz iepazīt.

“Manī ir kaut kas no visa šī – grobiņniece, liepājniece, rīdziniece, jo katrā no šīm vietām ir pavadīta trešdaļa mana laika. Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija, Liepājas pilsētas dome un tagad – Liepājas teātris. Šie ir nozīmīgākie pieturēšanās punkti manā CV.
Tajā pašā laikā manā profesionālajā vēsturē ir arī tāds aizraujošs fakts kā rokgrupas “Dzelzs vilks” menedžēšana. Savos 20 gados organizēju grupas koncertēšanu, uztaisīju klipu, izdevām albumus, dabūjām Mūzikas gada balvu, bijām laimīgi, bet atgriezties Liepājā es gribēju vairāk.
Kad tas izdevās, valsts pārvaldē gūtās pieredzes dēļ nonācu, iespējams, labākajā pilsētas saimniecības pārvaldīšanas skolā – Liepājas pašvaldības iepirkumos. Tur guvu iespēju sastapt un izzināt visus pilsētai nozīmīgos procesus – esošās infrastruktūras pārvaldīšanu un apsaimniekošanu un katra lielā un mazā projekta norisi. Pie kam šajā procesā biju gana autonoma, mācījos pastāvīgi pieņemt pārdomātus, lielus un mazus, bet noteikti svarīgus lēmumus.
Mani vienmēr ir interesējis iegūt labāko no tā resursa, kas ir mūsu rīcībā. Mīlu iedziļināties un rīkoties pārdomāti. Augstu vērtēju godīgu spēli un iespēju paļauties. Tieši tāpēc ceru mērķtiecīgi strādāt pie esošās teātra infrastruktūras sakārtošanas un attīstīšanas.
Esmu gatava meklēt un atrast ceļu starp birokrātisko teoriju un teatrālo praksi. Taču lielais uzdevums, ko esmu sev uzdevusi, ir strādāt pie Liepājas teātra Mazās zāles ēkas projekta. Ļoti labi apzinos, ka tas ir ilgtermiņa plāns, jo tas nenotiek un nevar notikt ātri, šāds projekts ir jāveido pārdomāti. Tomēr teātrim tas ir ļoti nozīmīgi, jo dotu ne tikai jaunu spēles laukumu izrādēm, bet palīdzētu radīt atbilstošu darba vidi visam teātra kolektīvam, kas šobrīd tāda nav.
Es to redzu kā spilgtu sastapšanos starp tik klasisku esošo teātra ēku un ko ļoti modernu, mūsdienīgu līdzās. Ceru, ka tas ļaus arī teātra jēdzienam iegūt jaunu saturu, kas iziet ārpus izrādes robežas un ir kas vairāk par aktiera un skatītāja sastapšanos – sarunas, darbnīcas, mediji, interaktīvi pasākumi.

Liepājas teātris ir interesants. Tas ir cēls. Mazliet noslēpumains un pārsteidzoši personisks. Leģendārs ir ātrums, ar kādu pēc izrādes tiek izsniegti mēteļi. Lai gan es gribētu aicināt teātra apmeklētājus nepazaudēt teātra sarunu laiku – nākt pie mums stundu pirms izrādes un palikt stundu pēc, lai dalītos iespaidos. Mums katram tas būtu jo vērtīgi.

Eva –
Tavs Liepājas teātris”

You may also like

#12

#17

#1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *