#5

Šodien nedaudz parunāsim par teātra publiku. Ir skaidrs, ko tā gaida no mums – iespēju patīkami un jēgpilni pavadīt brīvu vakaru. Bet vai jūs zināt, ko no publikas gaida teātris? Lūk, daži piemēri, kurus iesakām lasīt caur veselīgu humora prizmu.

  • Tā kā pienācis rudenīgais iesnu laiks, aicinām katru no jums attiecīgi sagatavoties teātra apmeklējumam. Ja jūs nomoka šķavas, mājās patrenējieties šķaudīt klusiņām, aizspiežot ar rokām ciet degunu un muti. Galvenais – prast šķavu “noķert” un neapjukt no dīvainajām izjūtām, kas uz īsu mirkli jūs pārņems. Ja jūs nomoka “deguna atkala”, tad aicinām jūs uz izrādi paņemt līdzi vairākus auduma mutautiņus. Ja jūs esat tikuši pie klepus, sagatavojiet vairākas pretklepus tabletes, kuras pirms izrādes sākuma jāizņem no čaukstošajiem iepakojumiem. Rēķinieties, ka dažas no pretklepus konfektēm var plaukstās kust, bet neuztraucieties – starpbrīdī rokas nomazgāsiet un viss beigsies labi. Ja tomēr jūsu klepus ir tik pamatīgs, ka to vienkārši neapklusināt un, ja jūs negribat piedzīvot, kā aktieri neadekvāti sāk bļaustīties, lai pārtrumpotu troksni zālē, apdomājiet vairākkārt – varbūt iegādātās teātra biļetes der atdāvināt kādam mīļam draugam!
  • Mobilos telefonus iesakām atstāt mājās. Ja nu jūs tomēr neesat tik radikālu rīcību piekritēji, tad  līdzpaņemto telefonu uz izrādes laiku aicinām izslēgt. Ja nezināt, kā to izdarīt – nekautrējieties! Simpātiskais blakussēdētājs jums noteikti neatteiks palīdzību izrādes miera labad. Un “lidmašīnas režīms” izslēgs iespēju jums nokļūt neveiklā brīdī, kad jāizliekas, ka skaļi vibrējošais un mundri šķindošais telefons jūsu somā vai kabatā patiesībā nav jūsu. Tāpat jums nebūs nemitīgi jāielūkojas telefona ekrānā, lai pārbaudītu, cik pulkstens, tādējādi ļaujot jums pilnvērtīgi izbaudīt izrādi! Nemaz jau nerunājot par to, ka starpbrīža laikā jūs beidzot varēsiet kārtīgi aprunāties ar savu teātra apmeklējuma līdzgājēju, izbaudot satikšanās brīdi un pārrunājot jaungūtos iespaidus aci pret aci.
  • Garderobes numuriņu aicinām ielikt somā vai kabatā, jo, ticiet mums – meklēt to starpbrīdī vai pēc izrādes, ložņājot starp soliem, nav īpaši aizraujoši. Ja jums tomēr ērtāk turēt ko rokās un to knibināt, aicinām jūs iegādāties teātra programmiņas – to nokrišana zemē neradīs lieku troksni.
  • Pēc izrādes, skanot aplausiem, kas veltīti aktieriem un izrādes radītājiem, neskrieniet prom pēc mēteļiem, jo patiesībā tas ir beidzot brīdis, kad aktieri jūs ļoti labi redz un var skatīt vaigā! Redzot jūsu muguras viņi var lieki sabīties un krist nepelnītos mazvērtības kompleksos.
  • Droši paudiet savas emocijas izrādes laikā, smejoties vai raudot, bet detalizētās sarunas par izrādē notiekošo pietaupiet vēlākam laikam, tādējādi pagarinot piedzīvotā pēcgaršu un nostiprinot savu viedokli par izrādi.

Mēs ļoti jūs visus gaidām ciemos!
Jūsu Liepājas teātris

P.S. Attēls no i.pinimg.com
P.S.S. Katrā jokā ir daļa patiesības.

You may also like

#9

#10

#21

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *