#6

Mūsu teātrim tuvojas izbraukumu laiks! No 16. līdz 21.oktobrim ciemosimies Cēsīs, Siguldā, Rēzeknē un Ogrē ar izrādēm “Zilā istaba” un “Dželsomīno melu zemē”. Tāpēc šodien nedaudz parunāsim tieši par to – par izbraukumiem.

-Kā tas ir – doties izbraukumā?
-Nu, tas ir nedaudz tā, kā kad tu aizbrauktu pie kāda ciemos un tad izliktos, ka esi mājās.

Būs agrs un dzestrs rudens rīts, kad mēs visi satiksimies pie mūsu mīļās teātra mājas un kāpsim autobusā, lai dotos uz otru Latvijas galu satikt jūs. Kas ir “visi”? Aktieri, gaismu un skaņu operatori, rekvizitore, izrāžu vadītāja, ģērbējas, frizieres, bariņš skatuves strādnieku un viesizrāžu projektu vadītāja. Šis būtu tāds kā obligātais minimums un patiesībā, lai arī ceļā dosimies pēc četrām dienām, gatavošanās izbraukumam rit jau pilnā sparā labi sen. Nemaz nerunājot par to, ka viss ir saskaņots ar kultūras centriem, uz kuriem dosimies, tāpat saskaņotas ir visu iesaistīto naktsmītnes un transporti, lai visi tiktu turp un atpakaļ noteiktos laikos un brīžos. Fūres, kas vedīs uz mūsu galamērķiem dekorācijas, izbrauks savlaicīgāk, tāpat arī skatuves strādnieki, kas scenogrāfiju montēs, jo viņi, kā teātra rūķi un labie gari, savu darbu darīs naktīs pirms skatuves priekškara atvēršanās un pēc tā aizvēršanās. Izrāžu kostīmi ir jau salikti pārvadājamos “skapjos” un teātra gaiteņos smaržo popkorns, jo arī tas “jāsapaukšķina” un jāsaber kastēs laicīgi. Aizmirst nedrīkst neko! Tiek atrasti izrāžu eksemplāri un smērētas desmaizītes līdzņemšanai, jo izbraukums – tas tomēr nedaudz, pavisam attāli atgādina to labo izjūtu, kad ekskursijā jādodas ar klasi. Izbraukums ir izraušanās no ierastās vides un iespēja sajust publikas atsaucību citviet! Un, kas gan siltāk var barot mūsu dvēseles…

Itin jau kā runā, ka izrādes vislabāk skatīt uz tās skatuves, uz kuras tās ir iestudētas. Jo tad tu uzņem ciemiņus savās mājās – vietā, kur jūties ērti un brīvi, un pārliecināti, un zini, kurā plauktā kāds gardums paglabāts. Tomēr došanās izbraukumos vienmēr sevī ietver arī patīkamu satraukumu par nezināmo un bērnišķīgu atļaušanos nedaudz padauzīties – autobusā pasmieties skaļāk, izstaigāt svešas, ieskatīties acīs nekad nesatiktiem cilvēkiem un atpakaļceļā kopīgi padziedāt par godu labi padarītam darbam.

Mēs ceram reiz aizbraukt ciemos arī pie Tevis!
Tavs Liepājas teātris

You may also like

#21

#2

#7

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *