#17

Liepājas teātra mazajā zālē, kas atrodas koncertzālē “Lielais Dzintars” PIRMIZRĀDE!
Bernarda Sleida lugu “Nākamgad tai pašā laikā…”, kas piedzīvojusi neskaitāmus iestudējumus visā pasaulē un saņēmusi plašu klāstu godalgu, pie mums pirmo reizi iestudēs krievu režisors Sergejs Ščipicins.

Uz jautājumu par to, kas iedvesmo Sanktpēterburgas režisoru darbam un pasaules izpētei teātra valodā, viņš atbild šādi:
“Man patiesi veicas, ka es pastāvīgi savā dzīvē satiekos ar interesantiem cilvēkiem, ar kuru palīdzību varu atklāt pasauli no jauna. Mana draudzība ar Mihailu Barišņikovu, Kšištofu Zanussi, Agnešku Holland, Mihailu Šemjakinu, Aleksandru Hevzorovu, Maiju Komorovsku, Kristinu Jandu, Daci Everss, Faniju Ardan, manu pedagogu Ļovu Dodinu un daudziem citiem – formē mani šodien, neļaujot atslābināties un provocējot mani turpināt pētīt dzīvi un cilvēkus tajā. Sapņoju reiz studēt lielu zinātnieku darbus kvantu fizikas jomā, fizioloģijā, ķīmijā – tas būtu nepieciešams katram – un, manuprāt, būtu nesalīdzināmi vērtīgāk, kā, piemēram, pārzināt daiļliteratūru.
Savukārt izrādē mēs kopā ar aktieriem un Liepājas teātri cenšamies saprast dzīvi un galvenais – LAIKU un to, kā tas maina cilvēkus, viņu domas, dzīves apstākļus un perspektīves.”

“Nākamgad tai pašā laikā…” ir savdabīgs mīlasstāsts starp vīrieti un sievieti, kuri ceļu viens pie otra atrod reizi gadā, lai aizmuktu no ikdienišķā. Kāds viņus nosauktu par mīļākajiem, bet, iespējams, viņi viens otram ir kas daudz vērtīgāks. Stāsts neizbēgami ir gana traģisks, lai brīžiem kļūtu komisks, kā viss šai skaistajā dzīvē, bet, iespējams, tieši tāpēc tik daudzi šo Bernarda Sleida lugu novērtējuši tik augstu.

Gaidīsim jūs visus mūsu mazajā zālē,
Jūsu Liepājas teātris

You may also like

#13

#4

#14

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *