#20

Liepājas teātrī atgriežas īpašais Teātra dienas koncerts! Koncertuzvedumu “Meklējam aktierus” uz mūsu skatuves varēsiet noskatīties jau pavisam drīz – 23.,24. un 27.martā. Tieši tāpēc šodien nedaudz aprunāsimies par Teātra dienas vēsturi un to, kāpēc, mūsuprāt, to būtu vērts turēt godā!

27.martu kā Starptautisko Teātra dienu visā pasaulē atzīmē jau no 1961.gada, kad to par tradīciju iedibināja UNESCO Starptautiskais Teātra institūts. Viena no plašākā mēroga tradīcijām šajā dienā ir izplatīt Starptautiskās Teātra dienas vēstījumu pasaulei, aicinot teātri uztvert kā miera kultūru. Jo tieši kultūrizglītība un tās attīstība ir virzošais spēks, kas nodrošina sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību, aicinot ikvienu rast atbildes uz izaicinājumiem sabiedrībā, kurā dzīvojam. Lūk, arī galvenais iemesls, lai apzinātos, ka Teātra diena nav šaura mēroga svētki tikai ar teātri profesionāli saistītiem cilvēkiem, tie ir svētki ikvienam, jo teātris un skatītājs nekādi nevar pastāvēt viens bez otra!

Laika gaitā uz mūsu – Liepājas teātra skatuves jūs esat satikuši neskaitāmi daudzus izrāžu tēlus, un katrs no viņiem iezīmē kādu konkrētu laika posmu mūsu apziņās, līdz jau sāk šķist – mēs viņus pazīstam! Uzdevām jautājumu par to, kas īsti katram personiski ir Teātra dienas koncerts dažiem no tēliem, kurus sastapsiet koncertiestudējumā. Vai varat uzminēt, kuram pieder kura atbilde?

“Teātra dienas koncerts iiiir rasols! Garšīgs! Bet nedaudz bail, ka pataisīs resnu, ja to ēdīs pārāk bieži.”
“Nobīde no uzdevuma izpildes un zāģēšanas. Bet dziedāt man patīk…”
“Kas ir Teātra dienas koncerts? Hm. Vienīgais iemesls, kāpēc vērts piezemēties.”

Tiekamies pavisam drīz!
Jūsu Liepājas teātris

You may also like

#16

#22

#5

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *